İZDENİZ'den Eski Kaptanlara Bergama Vefası

İZDENİZ'den Eski Kaptanlara Bergama Vefası 

İzmir Körfezi'nde uzun yıllar taşımacılık hizmeti veren tarihi Bergama Vapuru, restore edilmesinin ardından 'Nostalji Seferleri' adlı özel turlarla İzmirlileri körfezle buluşturmaya devam ediyor. 1951'de Almanya'da yapılan emektar vapurun konukları, bu kez çok özeldi. Vapur seferlerinin simgesi olan Bergama, geçmişte kaptanlığını yapmış isimleri buluşturdu.


 

Eski kaptanlar Bergama'nın her köşesini birlikte gezdi; geçen güzel yılları andı.
İZDENİZ'in organizasyonunda bir araya gelen eski kaptanlar Akın YILMAZ, Ali ALAGAŞ, Ahmet ERYİĞİT, Atilla TÜRKYILMAZ, Ali NALBANTLAR, Barbaros GİRİT, Durgut AKTAN, Habiz ÖZSOY, Osman ÇIRÇIR, Ruşen TUĞLAN, Mehmet ERDEK, İlhan ÖZKAPTAN, Serdar ÖRKÜN, İzzet GÜL, Fikret KARTAL, Hulusi ERGÜNT, ve Tosun SALUR, hem Bergama ile hem de birbirleriyle hasret giderdi. Özel geceye, Bergama Vapuru'nda görev alıp emekliye ayrılmış çımacılar ile diğer gemi personeli de katıldı. Uzun zamandır birbirini görmeyen emekli kaptanlar ve gemi personeli, klasik müzik eşliğinde eski günleri, hatıraları yad etti. 

İZDENİZ Ailesi'nin kendilerini unutmamasına ve böyle anlamlı bir gece düzenlemesine yürekten teşekkür eden eski kaptanlar ve gemi personeli, "Yıllarca Bergama Vapuru'nda çalıştık, emek verdik. Güverte temizliğinden motor bakımına her detayla ilgilendiğimiz o günleri özlemle anıyoruz. Bergama bizim kıymetlimiz, ilk göz ağrımız. Onun bir ruhu var, her köşesinde anılar var. Hala Körfez'de olması bizi çok mutlu ediyor" dedi.