Yassıca Ada Sezonu Bayramda Açılıyor.....

Yassıca Ada Sezonu Bayramda Açılıyor

 

Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilen ve İZDENİZ A.Ş.’nin vapur seferi düzenlediği Urla açıklarındaki Yassıcaada tesisleri, özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla tatilcilerin cazibe merkezi haline geldi. İzmirlilere doğal güzelliklerin yanısıra, kaliteli hizmet, güvenli ve ekonomik tatil olanağı sunan Yassıcaada, geçen yıl toplam 11 bin 800 kişiyi ağırladı. 

 

Bayramın ikinci gününden itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak olan Yassıca ada seferleri 16 Haziranda başlayıp,  10 Eylül’e kadar devam edecek.  

 

BİLET SATIŞLARI İKİ İSKELEDE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yassıca ada seferleri, Pazartesi günleri hariç hergün Karşıyaka İskelesinden 08.30’da, Üçkuyular İskelesi’nden ise 09.00’da yapılacak. Adadan dönüş saati ise 17.45. Gidiş-dönüş gemi yolculuğu ile tesise giriş ücretinin sadece 22 TL olduğu “Yassıca ada tatilinin biletleri sefer gününe kadar Karşıyaka ve Konak iskelesindeki bilet satış ofislerinden temin edilebilecek. Yassıca ada tatilinden 0-6 yaş arası çocuklar, ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek ‘serbest seyahat belgesi’yle ücretsiz yararlanabilecek.

 

“KEYİFLİ BİR GÜN” GARANTİSİ

Yassıcaada’ nın 400 metrelik kumsalı ve masmavi denizi ile buluşmak ve küçük bir tatil kaçamağı yapmak isteyen ada misafirleri, yiyeceklerini kendileri getirebilecekleri gibi, Grand Plaza tarafından işletilen kafeteryadan da sağlıklı ürünler alabilirler. Misafirlerin keyifli bir gün geçirmesi için tüm imkânlarını seferber eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, tatilcilerin sağlık ve güvenliği için güvenlik görevlilerinin yanı sıra bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi ile cankurtaranı da hazır bulunduruyor.